مردم از «ایمیل» و «اینترنت» چه می‌خواهند؟

در روزهای گذشته از دسترس خارج شدن ناگهانی و بدون اعلام قبلی پست الکترونیک «جی میل»، «یاهو» و دیگر ارایه دهندگان خدمات ایمیل، بسیاری از مردمی را ـ که بیشتر یا بخشی از کار و زندگی خود را بر پایه استفاده از این سرویس‌های اینترنتی سازماندهی کرده‌اند ـ با مشکل روبه‌رو کرده است، به گونه‌ای که بیشتر این افراد، با شکایت از این امر، قطع شدن سرویس‌های اینترنتی را به چیزهای دیگر ارتباط می‌دهند.به گزارش «تابناک»، نکته جالب توجه و البته غم‌انگیز این است که در همین دو سه روز اخیر، دسترسی به این سرویس‌ها با فیلترشکن‌ها و «وی پی ان» مقدور بوده و بازار کسانی که به دنبال فروش چنین نرم‌افزار‌هایی هستند، به خوبی گرم شده است. افرادی هم که تا کنون با «وی پی ان» آشنا نبوده‌اند، در این چند روز با این تکنولوژی هم آشنا شده و با خرید از آن استفاده کرده‌اند؛ تنها به یک دلیل، چون می‌خواهند کار و امورات روزانه خود را انجام دهند.

بی‌گمان، هر پدیده تکنولوژیک در کنار مزایای بسیاری که دارد، آفت‌هایی دارد؛ آفت‌هایی که ممکن است بر پایه ارزشگذاری یک مقام مسئول، چنان پر رنگ باشد که بر همه مزایای آن سرپوش بگذارد و در تصمیمی ناگهانی و بدون اینکه حتی حق اطلاع رسانی برای مردمی که از یک تکنولوژی استفاده می‌کنند، قایل شود، آنان را از دسترسی به آن محروم کنند؛ اما داشتن ارتباط آسان و جهانی، یک ارزش بنیادین جهانی است که با قضاوت و تصمیم یک مسئول، مردم را نمی‌توان از استفاده از آن نهی کرد.
پست الکترونیک در دنیای کنونی نه کالای لوکسی است، نه سلاحی مخرب، بلکه تنها وسیله‌ای است برای برقراری ارتباط، همچون تلفن.پست الکترونیک چنان در میان مردم فراگیر شده که محروم کردن مردم از آن به دلیل آفت‌های آن، مانند محروم کردن مردم از وسیله نقلیه به دلیل دود ناشی از عملکرد موتورش است. آیا تا کنون مسئولی پیدا شده که استفاده از یک خودروی استاندارد را به دلیل دود آن ممنوع کند و آیا عملا چنین کاری، شدنی است؟این رخداد و عدم پاسخگویی مسئولان ذیربط، اتفاقا در روزهای منتهی به 22 بهمن رخ می‌دهد؛ عیدی که جشن ملی ایرانیان خوانده می‌شود. مردم به جای اینکه شیرینی این روزها را بچشند، تلخی رفتار غیر مسئولانه را حس می‌کنند که اگر مشکلات فنی هم هست، لازم است با آگاهی‌رسانی از پیش و پس، مردم در جریان گذاشته شوند، نه اینکه درست در روزهای منتهی به 22 بهمن، هر مسئولی توپ را در زمین دیگری بیندازد.
باور کنیم که برای وجود آفتی مفروض، همه یک تکنولوژی را نمی‌توان انکار کرد. مردم از اینترنت چیز زیادی نمی‌خواهند. اینترنت برای مردم ابزاری ارتباطی در عصر دهکده جهانی. ارتباطی که در پایان، اساسش تأمین منافع ملت و کشور است.

/ 3 نظر / 24 بازدید
sstar

:-< چی باید گفت

na shenas

واقعا , چه می توان گفت ؟[متفکر]

محسن

خب دیگه دقیقا این کار یعنی صورت مسئله رو پاک کردن!!! بهتر نیست از متخصصا کمک بگیرین و یک راه حل منطقی پیدا کنید؟؟؟؟ فکر کنم اینترنت حق هر کسیه که داره توو قرن 21زندگی میکنه