مثلث برمودا

این ناحیه دارای نیرویی مخرب و باور نکردنی در دنیای راز های غیر قابل تفسیر است. راس این مثلث محتملا برمودا و میامی و فلوریدا سن خوان در پورتریکو هست.  معمولا مثلث برمودا را چنین بیان می کنند جایی که بیش از صدها هواپیما و کشتی در هوای تیره و تار نابود شده اند و بیشتر این اتفاقات از سال 1945 به بعد روی داده است و دران محل بیش از هزار تن در  طول این زمان جان خود را از دست داده اند بدون انکه حتی جسد یک نفر و یا قطعه ای از لوازم کشتی ها و یا هواپیماهای نابود شده بر جای مانده باشد. بسیاری از هواپیماها در حالی نابود شده اند که ارتباط رادیویی با مقصد نهایی تا لحظه نا پدید شدن بر قرار بوده است و بعضی پیامهای بسیار حیرت انگیزی مخابره کرده اند که دلالت بر این امر داشته است که کنترل خود را بر روی دستگاههای دقیق و حساس ناو بری از دست داده اند.عقربه قطب نماهاشان  مرتب به دور خود می چرخیده و اسمان زرد و مه الود گشته در حالی که قبل ان هوا صاف بوده و اقیانوس منقلب شده بون اینکه توضیحی برای ان وجود داشته باشد.در مورد هواپیماها چنین به نظر می رسد که ناگهان در یک چاه هوایی می افتندو این ناپدید شدنها در این منطقه هم چنان ادامه دارد. فرضیات مختلفی برای این موضوع بیان شده است. بعضی ان را تقدیر  و سرنوشت می دانند و بعضی دیگر ان را نتیجه  امواج جزر و مدی ناگهانی که بوسیله زلزله و و گوی های اتشینی که توسط اتشفشانهای ناگهانی تولید شده و باعث انفجار نا گهانی این کشتیها و هواپیماها و از بین رفتن انهاست. عده ای ان را نتیجه امدن بشقاب پرنده ها و موجودات فضایی می دانند.و یک نظر که توسط ادگار کایس بیان شده وجود کریستالهایی است که در این مناطق وجود دارد و باعث از کار افتادن دستگاههای الکتریکی این کشتیها و هواپیماها میشود. بعضی ان را نتیجه فعالیتهای مخفیانه و تحقیقات فضایی می دانند.
تمام هواپیماهایی که گم شده اند بوسیله خلبانهای با تجربه هدایت می شده اند و کلیه این هواپیماها مجهز به تجهیزات نجات در مواقع ضروری بو ده اند و هم چنین سیستم تماس رادیویی و اکثرا در هوای مساعد و مناسب و در روز نا پدید شده اند. یکی از ویژگیهای این منطقه به این صورت هست که تقریبا تمام جریاناتی که در نیمکره شمالی قرار دارد گردشی چون عقربه های ساعت دارد و انهایی که در نیمکره جنوبی هستند بر خلاف عقربه های ساعت ولی بعضی جریاناتی که در این منطقه جود دارد مثل جریان بنگوئلا ازین قاعده مستثنی هستندو علت ان را کسی نمی داندبرمودا همانند گرداب اشیا را به سمت خود می کشد یعنی بردار جاذبه ان به سمت عمق دریا و مرکز زمین است.بادها و امواج به همین اندازه مرموز هستند
ناگهانی ترین و پرقدرت ترین طوفانها ناگهان در یک دریا و هوای ارام ظاهر میشوند. یک راز پیچیده دیگر جریان اب گرم عجیب ابهای سفید گلف استریم است که بعضی انرا نتیجه عبور دسته عظیمی از ماهیها ی منور و یا خاکی که از حرکت ماهی ها با اب مخلوط می شود علت ان هر عاملی باشد انقدر ارزش داشت که 5 قرن پیش کلمبوس این نظریه را داد و این اخرین نوری بود که فضانوردان در راه فضا به زمین می دیدند. منطقه مرموز دیگری در جنوب شرقی ژاپن که بومیان به ان نام دریای شیطان داده اند وجود دارد که در نظر ژاپنیها مشهورتر و خطر ناکتر از مثلث برمودا ست. ماهیگیران ان منطقه ازین دریا می ترسیدند و عقیده داشتند که انجا جایگاه شیاطین و دیوها و هیولاهایی است که کشتیها را می ربایند.مثلث برمودا و دریای شیطان هر دو در طول جغرافیایی 80 درجه هستند و مو قعیت متقارنی دارند.
نظریه ای که وجود دارد این است که در مناطق این چنینی قانون جاذبه زمین جاذبه مغناطیسی با قوانینی که برای ما شناخته شده هستند منطبق نمی باشدو گردابهای مغناطیسی که در این مکان ایجاد میشوند بر روی دستگاههای مخابراتی و مغناطیسی تاثیر کرده و شاید حتی بر نیروی جاذبه نیز اختلالاتی ایجاد می کند و موجب میشود کشتیها و هواپیماها ناپدید شده و شاید موجب انتقال انها به بعدی دیگر از زمان ومکان گردد.بعضی از محققین دلیل را  یوفو ها می دانندو بسیاری از ناپدید شدنهای هواپیماها با رویت نورهای غیر عادی متقارن بوده و بعضی پیشتر رفته و این اعمال را مربوط به تمدنهای بسیار قدیمی می دانند که در این مناطق پیشرفت   کرده و پنهان هستند یا اینکه از مکانی دیگر به کره زمین امده و در اینجا اقامت کرده اند و در نهایت به عقیده بعضی محل اقامت امام زمان عج  در این منطقه به نام جزیره خضرا می دانند
ناپدید شدن کشتی ها در این مثلث عموما در محدوده ای از غرب اقیانوس اطلس بنام دریای ساراگوسو روی داده است دریای ساراگوسا  نه تنها بوسیله گیاهان عجیبش مشخص میشود بلکه ارامش مرگبارش نیز از صفات مشخصه انست
و گورستان کشتی های گم شده و از ان بعنوان دریای وحشت یاد میشود و بعضی از دریانوردان برای شور و حرارت بخشیدن بیشتر از بین رفتن کشتی های دیگری که سالها پیش از بین رفته بود مثل کشتی معروف وایکینگها که اسکلت ان هنوز باقی هست . کشتیهای بادبانی عربی و  حتی کشتی بزرگ جزیره اتلانتیس که در قسمت جلو ان ورقه هایی از طلا تعبیه شده بود قرنهاست که در دریایی بیحرکت بر جای مانده و نابود شده است را مربوط به این دریا می دانندموقعیت مثلث برمودا
مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا 80 درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.

وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد. »

این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن 6 هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست اما بعد از 23 ثانیه پرواز ناگهان از صفحه رادار محو شد که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.

آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روئیت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

ر اثر مرور زمان سیل شایعات در باره این منطقه قوت گرفت. شایعاتی از قبیل وجود یک هیولای عظیم الجثه در انجا، وجو معبری به جان دیگر، وجو یک نیروی مغناطیسی قوی در انجا و …. که اکثرا زائده تخیل مردم و منجمله روزنامه‌نگاران بود.

تا این که فکر کنم یک سال پیش بود که در اخبار اعلام شد که دانشمندان پی به دلیل علمی ناپدید شدن کشتی ها در مثلث برمودا پی بردند. انها با عکسبرداری هوایی و ماهواره ای از منطقه پی به وجود گسلها و دهانههایی آتشفشانی بزرگی در منطقه بردند که از آنها گاز متان بیرون می‌آمد.

جریان این گاز مکررا از دهانه این آتشفشان های ادامه داشته و موجب به ساطع شدن گاز از کف آب می‌شود. سقوط هواپیماها هم احتمالا به علت وجود گاز متان به نسبت زیاد در هوای اطراف هواپیما بوده و باعث توهم خلبان می‌شود. و موجب بیهوشی و یا گاه مرگ او می‌گردد. شاهد این مدعا هم وجود کف سفید رنگ در ساحل بر اثر خروج حباب های متان است که خلبانها بارها به آن اشاره کردند.

این مثلث برمودا هنوز یک راز بزرگه گاز متان و آتشفشان ممکنه باشه اما علت اصلی نیست هنوز کسی نتونسته اونجا رو ببینه تصاویر ماهواره ای هم منطقه ی متلث شکلی رو نشون میدن که تقریبا به صورت یه خشکیه که وسطش یه حالتی مانند گرداب بشدت عظیم وجود داره

منطقه وحشت

همه روزه هواپیماهای متعددی بر فراز مثلث برمودا پرواز می‌کنند. کشتیهای بزرگ و کوچک در آبهای آن در حال تردند و افراد زیادی برای بازدید ، به این منطقه مسافرت می‌کنند، بدون آنکه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر ، در دریاها و اقیانوسها در سراسر دنیا ، کشتیها و هواپیماهای زیادی مفقود شده و می‌شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقیه مناطق تفکیک شده است. علت این است که اولا هیچ امیدی برای یافتن حتی اثر و نشانه‌ای وجود ندارد. ثانیا در هیچ منطقه دیگر چنین ناپدید شدنهای بی دلیل ، بیشمار و نامعلوم روی نداده و به این خوبی ثبت نشده است.

مشاهدات و گزارشات

در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا ، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه‌های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه آلودی ، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر عادی در آبها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع.

این پیامها رفته رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل اینکه چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارشها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر قابل تشریح روئیت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده ، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.

در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی ، دستگاهها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان ، دوباره شروع بکار کرده‌اند.

در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. “خطری همانند یک خنجر هم اکنون … به سرعت می‌آید … ما نمی‌توانیم فرار کنیم …” در هر حال بدون اینکه مشخص شود خنجر چه بود، کشتی ناپدید شد.

علل واقعه

علل فرضی طبیعی
توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:

جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا ، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی ، گویهای آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.

علل فرضی غیر طبیعی
دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.

یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس ، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست ، ارائه شده است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف اشعه لیزر ، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها ، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها ، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.

ام. ک. جساپ که یک فضانورد ، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام « در مورد بشقاب پرنده‌ها » ابزار می‌دارد که ناپدید شدن کشتیهای مشهور در مثلث برمودا ، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می‌دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد می‌کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می‌تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتیها گردد. او روی این سوال کار می‌کرد که چگونه نیروی مغناطیسی کنترل شده و می‌تواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دو اینها را کلیدی می‌دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب پرنده‌ها و ناپدید شدن کشتیها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه تمام ماند.

گذشته و آینده برمودا
به نظر می‌رسد که این منطقه طی زمانهای متمادی گذشته نیز در افسانه‌ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین «دریایی از مقبره‌ها» ، «مثلث شیطان» ، «مثلث مرگ» ، «دریای بدبختی» ، «گورستان آتلانتیک» نامیده می‌شده است.
شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسانهایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو 13 که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضاست، شده است.

اینکه چرا وقایع عجیب این منطقه گزارش نمی‌شود، شاید به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی باشد، شاید هم چون دلیل اصلی وقایع معلوم نیست، اتفاقات مربوطه بازتاب نمی‌یابد. البته در اغلب گزارشات ارائه شده هم سانسورهایی وجود دارد که اصل وقایع را سرپوشیده نگه می‌دارد.

برای مشاهده هواپیماها و کشتی های قربانی شده کلیک کنید.....

هواپیماها                  کشتیها

منبع:ufolove.wordpress.com

/ 1 نظر / 23 بازدید
ستاره

[لبخند]