تبریک به همه ی ایرانیان(جدایی نادر از سیمین)

اصغر فرهادی لحظاتی پیش جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را از ساندرا بولاک دریافت کرد. این برای دومین بار بود که فیلمی از ایران به مرحله نهایی کسب جایزه اسکار رقابت می کرد ، اما اولین فیلمی است که این جایزه را دریافت می کند .

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه دقایقی را برای حضار سخنرانی کرد. او سخنرانیش را با «سلام به مردم سرزمینم» آغاز کرد. وی همچنین گفت در این لحظه بسیاری از ایرانیان در سراسر دنیا ما را مشاهده می کنند و من تصور می کنم همه آنان خوشحال هستند.  فرهادی همچنین گفت در زمانه ای که همه سیاستمداران با نام کشورشان از جنگ صحبت می کنند ، ایران با نام فرهنگ غنی و تمدن درخشان خود با همه دنیا سخن می گوید.اصغر فرهادی سخنانش را اینگونه به پایان برد که با افتخار تمام این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم که علیرغم وجود دشمنی ها ، به همه فرهنگ ها و تمدن ها احترام می گذارند.

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی‌اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان‌بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در «جدایی نادر از سیمین» بازی می‌کنند.«کله‌شق» ساخته میشائیل آر. روسکام از بلژیک، «پانویس» ساخته جوزف سدار از رژیم صهیونیستی، «در تاریکی» ساخته آنی‌یژکا هولاند از لهستان و «آقای لازار» ساخته فیلیپ فالاردو از کانادا دیگر نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان بودند.

دانلود کلیپ صحنه اهدای جایزه اسکار به اصغر فرهادی کارگردان فیلم جدایی نادر از سیمین

مریل استریپ در کنار اصغر فرهادی و پیمان معادی :


 

/ 7 نظر / 76 بازدید
محسن

[هورا]عالی بود.....خیلی خوشحال شدم

sstar

حالا دیگر برای اینکه بدانیم بهترین فیلم جهان چیست نباید منتظر باشیم تا دوبله فارسی میلیونر زاغه نشین به بازار بیاید. حالا دیگر همه مردم دنیا باید برای دیدن بهترین فیلم جهان، جلوی سینماهای شهر خود صف بکشند تا شاهکار "اصغر فرهادی" را به تماشا بنشینند و این ما هستیم که پیش از همه جهانیان افتخار دیدن "جدایی نادر از سیمین" را داشته ایم.

النا

واقعا به خود میبالم که ایرانیم بعد از 84سال از گذشت این فستیوال این اولین باریه که در بین جهانیان مطرح شدیم و از همه ی کسانی که در این اتفاق میمون سهیم بودن از صمیم قلب تشکر میکنم و مخصوصا اصغر فرهادی با اون سخنرانیه قشنگش که معلوم بود از دل براومده بود و بر دل نشست....

poison&4231

I LOVE THIS MANNNNNN

نریمان منفرد

فرهادی این غبار را کنار زد و چهره ای دیگر از ایران را به جهانیان نشان داد ؛ چهره ای که کاملا با چهره ترسیم شده از ایران متفاوت است ؛ چهره ای که تبلیغات مسموم این سالها علیه کشورمان تلاش داشته است تا آنرا از نظرها پنهان کند

s.z

tabrik

na shenas

man ham benobe khodam be shoma va tamame iranian in movafaghiat ra tabrik migoiam . ishala oscar sale aiande ham male ma bashe .